Grafika technologii jonowej Grafika technologii jonowej
 • wizualizacja jonow w szczoteczkach dozebow ionickiss

  Szczoteczka jonowa wykorzystuje jonizację do usuwania płytki nazębnej i zapobiegania chorobom dziąseł. Działa poprzez wytwarzanie jonów ujemnych za pomocą wbudowanego generatora jonów. Podczas mycia, jony te, łączą się z jonami o przeciwnym ładunku na powierzchni zębów, co powoduje odłączenie płytki nazębnej.

 • wizualizacja plytki nazebnej

  Jeśli zależy Ci na dokładnym usuwaniu nagromadzonych na zębach bakterii oraz płytki nazębnej, a tym samym znacznym zmniejszeniu częstotliwości wizyt stomatologicznych – technologia jonowa została stworzona dla Ciebie! Włosia szczoteczki działają jak magnes, przyciągając i usuwając płytke nazębną z jamy ustnej.

ikona jonów IONICKISS

Technologia jonowa
IONICKISS™

Grafika Technologii jonowej w szczoteczkach do zębów
Ikona potwierdzone klinicznie technologia jonowa w szczoteczkach do zębów

Skuteczność działania
potwierdzona klinicznie

Ikona technologia jonowa potwierdzona przez harvard

Technologia jonowa zatwierdzona
przez instytut Harvard

Szczoteczki do zębów IONICKISS przeszły pozytywnie wszystkie badania kliniczne potwierdzające ich skuteczność w usuwaniu płytki nazębnej i zapobieganiu chorobom jamy ustnej.

 • Potwierdzone klinicznie

  Technologia jonowa zatwierdzona
  przez instytut Harvard

 • Bez pasty do zębów

  Z technologią jonową możesz stosować pastę, jednak nie ma to wpływu na skuteczność mycia.

 • ikona technologii jonowej

  Gładkie zęby

  Usuwa płytkę nazębną o 48% skuteczniej niż zwykła szczoteczka do zębów.

 • Wymienne końcówki

  Wszystkie szczoteczki IONICKISS posiadają wymienne końcówki z antybakteryjnym włosiem.

1 z 4
Grafika poglądowa ilustrująca technologie jonową

Technologia jonowa
Potwierdzona klinicznie

Szczoteczki do zębów IONICKISS przeszły pozytywnie wszystkie badania kliniczne potwierdzające ich skuteczność w usuwaniu płytki nazębnej i zapobieganiu chorobom jamy ustnej.

Jak działają szczoteczki jonowe?

Kiedy myjąc zęby, użytkownik kładzie dłoń na metalowej płytce w rękojeści szczoteczki, zamyka obieg elektryczny urządzenia. To z kolei wytwarza jony ujemne, które umożliwiają odczepienie od powierzchni zębów naładowanej dodatnio płytki nazębnej. Szczoteczka, działając jak magnes, przyciąga zanieczyszczenia i pozwala cieszyć się użytkownikom tak czystymi zębami, jak nigdy wcześniej.

Czy stosując jonowe szczoteczki do zębów należy używać pasty do zębów?

Szczoteczki jonowe nie wymagają stosowania pasty do zębów wcale. Ze względu na przyzwyczajenia obecne w naszym kręgu kulturowym część osób zmniejsza ilość stosowanej pasty o 2/3 i wciąż wykorzystuje ją podczas mycia, jednak nie ma to wpływu na finalny efekt czyszczenia. Jest to bardzo wygodne szczególnie w podróży, gdy chcemy umyć zęby poza domem, ponieważ nie musimy mieć przy sobie pasty. To też doskonały wybór dla dzieci, aby zapobiec połykaniu przez nie pasty.

Czy szczoteczki jonowe wibrują?

Manualne szczoteczki jonowe nie wibrują. Wbudowana w nie bateria służy wytworzeniu obiegu elektrycznego, który umożliwia skuteczne umycie zębów. W naszej ofercie możesz znaleźć jednak również szczoteczki jonowo-soniczne, które generują wibracje w związku z zastosowaniem w nich również technologii sonicznej.

Zalety szczoteczki jonowej

Szczoteczki jonowe są aż o 48% skuteczniejsze od standardowych szczoteczek manualnych. Z ich pomocą możesz wyczyścić swoje zęby nawet bez pasty w każdym miejscu na ziemi i cieszyć się idealną gładkością ich powierzchni. Mają wymienne końcówki, a ich bateria starcza na około rok użytkowania dwa razy dziennie.

Czy szczoteczka soniczna niszczy zęby?

Szczoteczki soniczne mogą niszczyć zęby, jeżeli są zbyt mocno dociskane do szkliwa, nieprawidłowo użytkowane lub generują zbyt mocne wibracje. Nie uświadczysz tego jednak w szczoteczkach do zębów IONICKISS, które są dopracowane w najmniejszym szczególe.

Osoby o najbardziej wrażliwych dziąsłach i zębach, z chorobami przyzębia czy po zabiegach w obrębie jamy ustnej powinny sięgnąć po szczoteczkę IONICKISS Original.

Czy szczoteczka soniczna jest dobra dla osób z aparatem nazębnym?

Czyszczenie zębów z aparatem ortodontycznym bywa utrudnione ze względu na dużą ilość kłopotliwych zakamarków. Dla osób stosujących aparaty nazębne szczególnie polecane są szczoteczki do zębów jonowo-soniczne, które powodują samoistne odczepianie się płytki nazębnej od zębów oraz generują bezpieczne drgania, wytwarzające mikrobąbelki, które docierają nawet na odległość 4 mm od główki szczoteczki.