Pytania i odpowiedzi

Jak działają szczoteczki jonowe?

Kiedy myjąc zęby, użytkownik kładzie dłoń na metalowej płytce w rękojeści szczoteczki, zamyka obieg elektryczny urządzenia. To z kolei wytwarza jony ujemne, które umożliwiają odczepienie od powierzchni zębów naładowanej dodatnio płytki nazębnej. Szczoteczka, działając jak magnes, przyciąga zanieczyszczenia i pozwala cieszyć się użytkownikom tak czystymi zębami, jak nigdy wcześniej.

Czy stosując jonowe szczoteczki do zębów należy używać pasty do zębów?

Szczoteczki jonowe nie wymagają stosowania pasty do zębów wcale. Ze względu na przyzwyczajenia obecne w naszym kręgu kulturowym część osób zmniejsza ilość stosowanej pasty o 2/3 i wciąż wykorzystuje ją podczas mycia, jednak nie ma to wpływu na finalny efekt czyszczenia. Jest to bardzo wygodne szczególnie w podróży, gdy chcemy umyć zęby poza domem, ponieważ nie musimy mieć przy sobie pasty. To też doskonały wybór dla dzieci, aby zapobiec połykaniu przez nie pasty.

Czy szczoteczki jonowe wibrują?

Manualne szczoteczki jonowe nie wibrują. Wbudowana w nie bateria służy wytworzeniu obiegu elektrycznego, który umożliwia skuteczne umycie zębów. W naszej ofercie możesz znaleźć jednak również szczoteczki jonowo-soniczne, które generują wibracje w związku z zastosowaniem w nich również technologii sonicznej.

Czy szczoteczki jonowe są odpowiednie dla dzieci i kobiet w ciąży?

Szczoteczki jonowe są w pełni bezpieczne zarówno dla dzieci, jak i kobiet w ciąży. Co więcej, dla najmłodszych stworzyliśmy specjalne, mniejsze wersje szczoteczek o rozmiarach i kształtach dopasowanych do ich warunków anatomicznych. Manualne szczoteczki jonowe IONICKISS Kids są dostępne w kilku wersjach kolorystycznych.

Zalety szczoteczki jonowej

Szczoteczki jonowe są aż o 48% skuteczniejsze od standardowych szczoteczek manualnych. Z ich pomocą możesz wyczyścić swoje zęby nawet bez pasty w każdym miejscu na ziemi i cieszyć się idealną gładkością ich powierzchni. Mają wymienne końcówki, a ich bateria starcza na około rok użytkowania dwa razy dziennie. Jeżeli często przebywasz w podróży, z pewnością zainteresuje Cię możliwość kupienia wraz ze szczoteczką sterylizującego etui UV, które nie tylko ochroni akcesorium przed zniszczeniami w czasie transportu, ale również zadba o jego maksymalną higienę.

Czym szczoteczki jonowo-soniczne różnią się od zwykłych szczoteczek elektrycznych i sonicznych?

Szczoteczki jonowo-soniczne są o kilkadziesiąt procent skuteczniejsze, ponieważ bazują na dwóch technologiach – jonowej i sonicznej. Wykonują ruchy wibracyjne i wytwarzają naładowane ujemnie jony, które umożliwiają natychmiastowe usunięcie z powierzchni zębów płytki nazębnej. Zwykłe szczoteczki elektryczne (rotacyjne) cechują się obracającą się wokół własnej osi główką, natomiast soniczne wykonywaniem ruchów wymiatających. Brak w nich jednak zaawansowanej technologii jonowej, która działa nawet bez użycia pasty do zębów.

Która szczoteczka do zębów jest najlepsza?

W asortymencie IONICKISS znajdziesz między innymi szczoteczki do zębów Original, Kids, Ionpa czy Premium. To, która z nich będzie najlepsza, jest oczywiście zależne od indywidualnych preferencji. Jeżeli do tej pory korzystałeś ze szczoteczki manualnej, możesz zamienić ją na wariant Original. Jeśli jednak jesteś zwolennikiem szczoteczek elektrycznych w różnych wersjach, zdecyduj się na wybór modelu Ionpa lub Premium, które łączą dwie najskuteczniejsze technologie na rynku – jonową oraz soniczną.

Czy szczoteczka soniczna niszczy zęby?

Szczoteczki soniczne mogą niszczyć zęby, jeżeli są zbyt mocno dociskane do szkliwa, nieprawidłowo użytkowane lub generują zbyt mocne wibracje. Nie uświadczysz tego jednak w szczoteczkach do zębów IONICKISS, które są dopracowane w najmniejszym szczególe.

Osoby o najbardziej wrażliwych dziąsłach i zębach, z chorobami przyzębia czy po zabiegach w obrębie jamy ustnej powinny sięgnąć po szczoteczkę IONICKISS Original.

Czy szczoteczka soniczna jest dobra dla osób z aparatem nazębnym?

Czyszczenie zębów z aparatem ortodontycznym bywa utrudnione ze względu na dużą ilość kłopotliwych zakamarków. Dla osób stosujących aparaty nazębne szczególnie polecane są szczoteczki do zębów jonowo-soniczne, które powodują samoistne odczepianie się płytki nazębnej od zębów oraz generują bezpieczne drgania, wytwarzające mikrobąbelki, które docierają nawet na odległość 4 mm od główki szczoteczki.

Jak często wymieniać końcówki w szczoteczce do zębów?

Zgodnie z zaleceniami lekarzy końcówki szczoteczek do zębów należy wymieniać co 3 miesiące i po każdej chorobie zakaźnej. Również kiedy zauważysz, że włókienka są powyginane, należy zmienić końcówkę. W zależności od wybranego modelu szczoteczki jonowo-sonicznej możesz liczyć na to, że urządzenie samodzielnie przypomni Ci o konieczności zmiany końcówki.

Masz więcej pytań?