Soniczna czy jonowa – jaką szczoteczkę wybrać?

Soniczna czy jonowa – jaką szczoteczkę wybrać?

Szczoteczki soniczne i jonowe to dwie najskuteczniejsze technologie w zakresie utrzymywania odpowiedniej higieny jamy ustnej. Pozwalają dobrze doczyścić wszystkie trudno dostępne przestrzenie międzyzębowe oraz kieszonki dziąsłowe. Umożliwiają też skuteczne pozbycie się płytki nazębnej i zapobieganie odkładaniu się kamienia. Dowiedz się, którą ze szczoteczek wybrać – soniczną czy jonową.

Grafika Technologii jonowej

Czym jest technologia jonowa?

Szczoteczki do zębów wykonane w technologii jonowej są znane od dawna, jednak dopiero teraz, w swojej nowoczesnej formie opanowują rynek. Badania kliniczne potwierdzają, że są one o 48% skuteczniejsze od zwykłych szczoteczek manualnych. Szczoteczki jonowe wytwarzają jony ujemne, które skutecznie polaryzują z naładowaną dodatnio płytką nazębną, która osiada na zębach.

Szczoteczki jonowe, chociaż wyglądem oraz techniką, przypominają zwykłe szczoteczki manualne, nie mają nic wspólnego z przeciętnością. W ich wnętrzu znajdują się baterie litowo-jonowe, które są odpowiedzialne za generowanie jonów naładowanych ujemnie. Ich technologia wymaga delikatnego nawilżenia rączki w czasie mycia, co jeszcze bardziej zwiększa potencjał czyszczący produktu.

Szczoteczki jonowe można stosować bezpiecznie u osób z chorobami przyzębia, aparatami ortodontycznymi czy nadwrażliwymi zębami – pod warunkiem dopasowania odpowiednich włókienek do swoich potrzeb. Szczoteczki do zębów wykonane w technologii jonowej można używać bez pasty, dlatego zdobyły popularność w wielu częściach świata. 

Jak działa szczoteczka soniczna?

Szczoteczki soniczne wytwarzają fale dźwiękowe o określonej częstotliwości, zależnej od ilości ruchów wykonywanych przez końcówkę w ciągu minuty. Szybko generowane drgania sprawiają, że włókna wprawiają w ruch wodę, ślinę oraz pastę znajdującą się w jamie ustnej. Ponieważ bąbelki powietrza i wody przemieszczają się w ustach z bardzo dużą prędkością, mogą doczyścić nawet najtrudniej dostępne okolice.

Przeważnie szczoteczki soniczne mają ogrom udogodnień – atrakcyjny design, timer informujący o czasie mycia czy różne tryby czyszczenia. Dostępne są również w wersjach podróżnych z etui oraz stacjami ładującymi. Atrakcyjnym i przydatnym elementem dla wielu osób okazuje się obecność wyświetlacza. O tym, czy można stosować je, jeżeli nosi się aparat ortodontyczny, zazwyczaj producent informuje w opisie produktu.

Zalety szczoteczki IONPA Premium jonowo sonicznej szczoteczki

Zalety szczoteczek jonowych

W sklepach i drogeriach można znaleźć zarówno szczoteczki jonowe manualne, jak i elektryczne. Szczególnie te pierwsze są ogromnym ułatwieniem dla osób, które po prostu nie przepadają za szczoteczkami wprawianymi w ruch za pomocą akumulatora. Ponadto produkty jonowe to sposób na ciche mycie zębów w każdej chwili i w dowolnym miejscu na świecie, nawet bez użycia pasty.

Po szczoteczki jonowe bezpiecznie mogą sięgać dzieci i kobiety w ciąży. Co więcej, najmłodszym bardzo łatwo opanować dzięki nim prawidłową technikę mycia zębów, a technologia jonowa podniesie jego skuteczność i umożliwi wybaczenie drobnych błędów pielęgnacyjnych.

Zalety szczoteczek sonicznych

Szczoteczki soniczne za sprawą emitowanych przez siebie drgań usuwają nawet 6 razy tyle płytki nazębnej, co tradycyjne szczoteczki manualne. Nie mają negatywnego wpływu na dziąsła, ani szkliwo i umożliwiają bezpieczne, ale skuteczne czyszczenie zębów. Dają możliwość wymiatania zabrudzeń nawet z miejsc, do których włókienka fizycznie nie docierają. 

Duża ilość trybów czyszczenia pozwala dopasować do swoich preferencji sposób mycia, a timer przypilnuje, aby nie skracać czasu szczotkowania zębów. Szczoteczki soniczne są niezwykle atrakcyjne i uwielbiane przez gadżeciarzy oraz osoby, które lubią testować nowinki technologiczne.

Cechy wspólne szczoteczek jonowych i sonicznych

Oczywiście oprócz różnic opisanych w części definicyjnej, technologia soniczna i jonowa ma również cechy wspólne. Wśród nich wymienić można to, że obie:

  • mogą być stosowane u osób cierpiących na nadwrażliwość zębów,
  • mogą być wykorzystywane w codziennej pielęgnacji przez osoby leczące się ortodontycznie,
  • są efektywne i gwarantują skuteczne czyszczenie zębów, chociaż na dwa całkowicie różne sposoby,
  • dają szansę dopasowania do swoich potrzeb twardości włosia końcówek.

Pomimo dużej ilości cech wspólnych oba rodzaje technologii działają w sposób zupełnie różny. Szczoteczki jonizacyjne czyszczą zęby poprzez naładowywanie w sposób ujemny jonów, przyciągających do siebie płytkę nazębną, natomiast soniczne przy pomocy szybkich ruchów główki oraz fal dźwiękowych. Nie są to tożsame techniki mycia, ponieważ działają na dwóch zupełnie odmiennych od siebie obszarach.

Nowoczesne szczoteczki jonowo-soniczne jako sposób na piękny uśmiech

Na polskim rynku pojawiły się szczoteczki, które łączą zalety obu uznawanych za najwydajniejsze technologii. Nowoczesne szczoteczki jonowo-soniczne są skuteczniejsze od zwykłych szczoteczek manualnych aż o 96%, co daje wyniki w zakresie mycia na niespotykanym dotąd poziomie. Ponieważ działają w sposób wielotorowy, umożliwiają:

  • perfekcyjne doczyszczenie jamy ustnej, łatwiejsze usuwanie płytki nazębnej i zapobieganie odkładaniu się kamienia,
  • bezpieczne stosowanie u wszystkich grup wiekowych,
  • wyjątkowy komfort mycia zębów oraz uczucie, że nigdy wcześniej nie były one aż tak czyste.

Szczoteczki jonowo-soniczne samodzielnie przyciągają zabrudzenia, a jednocześnie wymiatają bakterie z najbardziej odległych zakątków jamy ustnej. Jeżeli wybierzesz produkty IONICKISS będziesz mógł liczyć również na certyfikaty IPX7, wymienne końcówki z antybakteryjnym włosiem o różnym stopniu twardości czy wyjątkowo estetyczny design. To jedyne szczoteczki jonowo-soniczne dostępne na rynku.

Poznaj rewolucyjne szczoteczki IONICKISS!

Produkty marki IONICKISS dostępne są w kilku różnych wersjach. Znaleźć można między innymi szczoteczki jonowe manualne dla dorosłych i dla dzieci, a także produkty jonowo-soniczne. Te drugie proponowane są w wariancie dedykowanym do domu, w podróż czy Premium. Posiadają różne tryby czyszczenia, są wyjątkowo skuteczne i mogą domyć zęby bez pasty! 

W ofercie znajdziesz także kompaktowe etui podróżne z funkcją sterylizacji włókien szczoteczki. Lampa UV znajdująca się wewnątrz zabija 99,9% bakterii i grzybów, które mogłyby próbować zasiedlić Twoją szczoteczkę. Decydując się na wybór akcesoriów do higieny jamy ustnej IONICKISS możesz poznać japońską jakość czyszczenia!

Powrót do blogu