Najlepsze szczoteczki dla dzieci IONICKISS

Najlepsze szczoteczki dla dziecka

Podstawą prawidłowej higieny jamy ustnej u dzieci oprócz regularnych kontroli u stomatologa jest oczywiście codzienne, dokładnie czyszczenie wszystkich zębów mlecznych. Wyrabianie w najmłodszych prawidłowych nawyków bywa trudne, ale ułatwić tę czynność może odpowiednio dobrana szczoteczka do zębów. W dzisiejszym artykule dowiesz się, na co zwrócić uwagę, wybierając szczoteczkę do zębów dla dziecka oraz poznasz kilka propozycji konkretnych modeli, na które możesz się zdecydować.

Na co zwrócić uwagę, wybierając szczoteczkę do zębów dla dziecka?

Wybierając szczoteczkę dla dziecka, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na to, aby jej trzymanie było wygodne. Model dla malucha musi być stosunkowo niewielki, mieć odpowiedni rodzaj główki oraz być w miarę możliwości jak najlżejszy. Na większe szczoteczki „dla dorosłych” przyjdzie czas, jak tylko młody człowiek odrobinę podrośnie.

Koniecznie zwróć uwagę na to, by szczoteczka miała miękkie włosie, które nie uszkodzi szkliwa dziecka – jest  zdecydowanie delikatniejsze, niż szkliwo dorosłych. Każda końcówka powinna mieć zaokrąglony, opływowy kształt. Umożliwi to docieranie do każdego zakątka jamy ustnej i nie będzie generowało ryzyka skaleczeń. W przypadku szczoteczek elektrycznych podstawą będzie obecność timera, odliczającego czas mycia zębów.

 

Jaka powinna być pierwsza szczoteczka dla dziecka?

Na pierwszą szczoteczkę dla dziecka rekomendujemy wybór modelu wykonanego w technologii jonowej. Dlaczego? To szczoteczka, na której będzie można nauczyć dziecko prawidłowej techniki mycia zębów. Łatwo będzie ją wprowadzić do codziennej rutyny, ponieważ jest cicha i nie generuje nieprzyjemnych ruchów, do których trzeba byłoby się przyzwyczajać.

Początkowo zęby myjemy za dziecko, a później stopniowo przekazujemy mu ten obowiązek. Kiedy maluch zacznie myć zęby samodzielnie, konieczna będzie kontrola techniki oraz dokonywanie ewentualnych korekt w tym zakresie. Kiedy dziecko opanuje już podstawowe ruchy główką szczoteczki oraz wyrazi chęć przejścia na bardziej zaawansowane technologie, będzie to dobry moment na wybór modelu zaprojektowanego w technologii soniczno-jonowej. To takie urządzenia, które:

  • zagwarantują dokładne czyszczenie i dotarcie nawet do trudnodostępnych miejsc w jamie ustnej,
  • czyszczą zęby niemal samodzielnie oraz umożliwiają ochronę wrażliwych zębów i dziąseł,
  • umożliwiają mycie zębów w różnych trybach i mają miękkie, antybakteryjne włosie.

Pamiętać trzeba jednak o tym, że kontrola mycia zębów u dziecka może być konieczna nawet do 12. roku życia. To okres, do którego umiejętności manualne młodego człowieka jeszcze się kształtują. Jakie modele szczoteczek dla dziecka warto poznać?

Szczoteczki IONICKISS Kids w 3 różnych kolorach

1) IONICKISS Kids

IONICKISS Kids to szczoteczka dedykowana najmłodszym, dostępna w kolorze różowym, niebieskim oraz żółtym. Została wykonana w technologii jonowej. Samodzielnie przyciąga zabrudzenia i płytkę nazębną, dzięki generowaniu jonów ujemnych przy pomocy metalowej płytki, sondy i baterii. Akumulator w szczoteczce ma pojemność, która pozwala nawet na rok szczotkowania zębów bez konieczności doładowywania. Nie wymaga zatem od użytkowników tego, aby pamiętać o jej ładowaniu.

Ponieważ ma miękkie końcówki, nie uszkodzi delikatnego, dziecięcego szkliwa, ani dziąseł. Urządzenie jest wodoodporne, co zostało potwierdzone normą IPX7. Czyści zęby w sposób cichy i delikatny. Posiada wygodną rączkę, która idealnie leży w dziecięcej dłoni oraz wyprofilowaną główkę. To modele lubiane przez najmłodszych, którzy jeszcze nie są gotowi na stosowanie urządzeń wykonanych w technologii sonicznej.

Szczoteczki IONICKISS Original

2) IONICKISS Original

IONICKISS Original to szczoteczka o nieco grubszej rączce, inaczej wyprofilowanej, niż wersja Kids. Mogą korzystać z niej zarówno dzieci, dorośli, jak i nastolatkowie. Podobnie, jak poprzedniczka posiada ona metalową płytkę, generującą ujemny ładunek jonowy, gwarantujący o 48% skuteczniejsze mycie zębów, niż standardowa szczoteczka manualna.

Szczoteczka jest bardzo lekka i może mieć miękkie lub średniej twardości włosie — w zależności od preferencji użytkownika oraz potrzeb jego uzębienia. Dla najmłodszych rekomendujemy wybór miękkich końcówek. Jej największą zaletą jest jednak to, że bez żadnych przeszkód stosować ją mogą posiadacze aparatów ortodontycznych, co jest szczególnie ważne u młodych pacjentów poddających się terapii krzywego zgryzu.

Powrót do blogu