Co wyróżnia szczoteczki jonowe dla dzieci?

Co wyróżnia szczoteczki jonowe dla dzieci?

Znaleźć odpowiednią szczoteczkę dla dziecka to sztuka, o czym wie każdy rodzic, który stanął przed tym zadaniem. Z dzisiejszego artykułu dowiesz się, czym są polecane przez stomatologów szczoteczki jonowe. Opowiemy o tym, jak działa technologia jonowa oraz przedstawimy badania, które przeprowadzono na jej temat. Dowiedz się, dlaczego to właśnie szczoteczki jonowe są polecane dla dzieci przez stomatologów.

 

Czym są szczoteczki jonowe?

Szczoteczki jonowe, chociaż wyglądem nierzadko przypominają zwykłe szczoteczki manualne, wcale nimi nie są! W ich wnętrzu ukryta jest metalowa płytka oraz sonda, które wytwarzają i transportują jony ujemne aż do jamy ustnej użytkownika akcesorium. Ujemny ładunek elektryczny sprawia, że płytka nazębna odlepia się od zębów oraz jest przyciągana przez szczoteczkę. Technologię tę bardzo często porównuje się do magnesu i jest w tym sporo prawdy! Naelektryzowane zabrudzenia są zbierane przez antybakteryjne włosie i wypłukiwane podczas mycia zębów.

Skuteczność tych szczoteczek jest potwierdzona w badaniach klinicznych, a popularność zarówno wśród stomatologów, jak i zwykłych konsumentów znalazła odzwierciedlenie w aż 200 milionach sprzedanych produktów na świecie! Rezultaty stosowania technologii jonowej w szczoteczkach można dostrzec także podczas rutynowych przeglądów uzębienia u stomatologa.

Dentysta uczy dziecko myc zęby

Dlaczego szczoteczki jonowe są polecane dzieciom?

Dlaczego akcesoria do pielęgnacji jamy ustnej tego rodzaju są tak polecane zwłaszcza w odniesieniu do dzieci? Najmłodsi często jeszcze nie posiadają tak rozwiniętych umiejętności manualnych jak dorośli, dlatego narzędzia przeznaczone do mycia zębów w ich przypadku muszą być jeszcze skuteczniejsze. Nie negujemy tego, że zwykłą szczoteczką manualną do zębów da się je umyć poprawnie, jednak prawie 50% większą skuteczność zapewniają szczoteczki jonowe. To oznacza prawie 50% mniejsze szanse pojawienia się próchnicy, bólu, nadmiernej ilości płytki nazębnej, nadwrażliwości i dyskomfortu u dziecka.

Wybór technologii jonowej może zatem pozwolić ograniczyć ilość koniecznych u dentysty wizyt w sytuacji, gdy zęby miałyby zostać zaatakowane przez próchnicę. Warto pamiętać o prewencji tej choroby, gdyż nieleczona prowadzi do trwałej utraty zębów oraz bólu. Co więcej, próchnica, która już zaatakuje zęby mleczne, w bardzo łatwy sposób przenosi się na uzębienie stałe i może stanowić ogromny problem już do końca życia.

 

Profesor IONICKISS ze szczoteczkami jonowymi

Badania potwierdzające skuteczność szczoteczek jonowych

Szczoteczki jonowe mogą bez obaw być wykorzystywane w codziennej pielęgnacji przez małych pacjentów, którzy są w trakcie leczenia ortodontycznego. Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi przez Kayo Shindo oraz Kazuo Tanne z Department of Orthodontics szczoteczki te nie tylko wpływają na znacznie ułatwione usuwanie płytki nazębnej, ale dbają o otaczające zęby tkanki miękkie. Zgodnie z wynikami badań ich codzienne stosowanie nie wykazało negatywnego wpływu na zdrowie jamy ustnej u osób noszących aparaty wielozamkowe.

Z kolei badania przeprowadzone przez Takuya Takano, Keiko Tanaka i innych, w Tokyo na Medical and Dental University wskazują na to, że szczoteczki jonowe mogą być swobodnie wykorzystywane przez osoby cierpiące na choroby przyzębia. Chociaż te zazwyczaj nie dotyczą dzieci, wyniki badania sugerują, że można używać ich w pełni bezpiecznie, a ich stosowanie będzie odpowiednio delikatne dla dziąseł młodszych pacjentów.

Potwierdzenie tej tezy wynikło z badań, które przeprowadził Ronald L. Van Swot, Donald E. Van Scotter i inni. Wykazano w nich, że szczoteczka z baterią o mocy 3 V przynosi poprawę w zapaleniu dziąseł i może być skutecznym narzędziem przeznaczonym do dokładnego czyszczenia jamy ustnej. W innych badaniach dowiedziono, że stosowanie szczoteczki jonowej jest aż o 48% skuteczniejsze od zwykłych szczoteczek manualnych. Szczoteczki IONICKISS Kids są certyfikowane w Instytucie Technologii w Tokyo.

Sprawdź dokładne wyniki badań

Jonowe szczoteczki dla dzieci

Szczoteczki do zębów IONICKISS Kids – rewolucja w myciu dziecięcej jamy ustnej

IONICKISS Kids to nowoczesne szczoteczki, w których zastosowano technologię jonową. Stosując je, można liczyć na:

  • miękkie w pełni bezpieczne dla dziecięcych zębów, antybakteryjne włosie, które dodatkowo wzmacnia potencjał czyszczący szczoteczki,
  • znaczną poprawę zdrowia zębów oraz tkanek je otaczających,
  • brak konieczności stosowania pasty do zębów – jej wykorzystanie nie ma wpływu na działanie technologii jonowej,
  • możliwość stosowania szczoteczki przez ponad rok czasu (ze względu na pojemność baterii), pod warunkiem regularnego wymieniania końcówek na nowe.

Dużą zaletą tych szczoteczek jest to, że rękojeść została dodatkowo okryta chropowatą powierzchnią, co zapobiega wyślizgnięciu się szczoteczki z rączki dziecka. 

Włosie umieszczone na wymiennych główkach jest dwóch różnych długości, a szczoteczka dociera w każdy zakątek jamy ustnej. Przestrzenie pomiędzy kępkami włosia są na tyle duże, aby z łatwością pozbyć się z nich wszelkich zanieczyszczeń, które zostały przeniesione na główkę szczoteczki podczas mycia. Jest to szczególnie istotne w celu uniknięcia namnażania się bakterii  na włosiu szczoteczki.


Z kolei zarówno korpus szczoteczki, jak i jej końcówka są wyprofilowane tak, by odpowiadać na potrzeby wszystkich najmłodszych pacjentów. Produkty te są lekkie, ergonomiczne i wygodne w użytkowaniu, a zatem znacznie ułatwiają proces szczotkowania zębów.

IONICKISS Kids nie wytwarzają żadnego hałasu, ani nie generują wibracji. Bateria zamknięta w ich wnętrzu jest potrzebna do sprawnego działania technologii jonowej. Po około roku dochodzi do jej rozładowania i należy wymienić szczoteczkę na nową. Ponieważ są wodoodporne, nie trzeba obawiać się ich zachlapania. Produktu najlepiej używać po uprzednim zwilżeniu dłoni. Szczoteczki dostępne są w trzech kolorach – niebieskim, różowym oraz żółtym. Dlatego też każdy maluch znajdzie idealny model dla siebie!

 

Co wyróżnia szczoteczki jonowe dla dzieci?

IONICKISS Kids to pierwsza jonowa szczoteczka na świecie, która może być skutecznie użytkowana bez pasty do zębów. Jej skuteczność wynika z tego, że ludzka ślina naładowana jest w sposób dodatni, co powoduje przywieranie płytki nazębnej do zębów. Podczas gdy oddziałujemy na uzębienie jonami ujemnymi, ta odlepia się samoistnie, rozrywając wiązanie. Co jeszcze wyróżnia szczoteczki IONICKISS Kids?

  • Piękne kolory oraz wygoda użytkowania,
  • niebywała skuteczność potwierdzona badaniami,
  • Japońska jakość oraz estetyczny design, atrakcyjny dla dzieci,
  • obecność panelu, na którym należy położyć zwilżony palec przed myciem.

Ponieważ to płytka nazębna odpowiedzialna jest za powstawanie próchnicy i innych problemów z zębami, szczoteczki jonowe mogą pomóc pożegnać się z nimi na stałe. W przyszłości, kiedy dziecko opanuje już prawidłową technikę mycia zębów i wyrazi taką chęć, będzie mogło wspólnie z rodzicami zainteresować się technologią jonowo-soniczną, która również ma wiele zalet, ponieważ łączy dwa najskuteczniejsze sposoby mycia zębów. Od teraz już na zawsze zapomnisz o wizytach u dentysty w celu wykonania wypełnień czy leczenia kanałowego!

Powrót do blogu